Warsztaty

Dodano: 28 maja 2012 Więcej

Warsztaty – sesja letnia

Miejsce: Czarna Buchta, pensjonat nad nad jez. Boczniel, gm. Krasnopol, warsztaty badań terenowych na terenie Suwalszczyzny.

Czas:  8-15 lipca 2012 r. w godzinach 10.00 – 18.00 z przerwą obiadową o godz. 14.00 (warsztaty fotograficzne kończą się w czwartek).

Uczestnictwo: Warsztaty są bezpłatne.  Uczestnicy pokrywają jedynie koszty zakwaterowania i wyżywienia. Zgłoszenia należy przysyłać na adres ojwiosna@krusznia.org podając imię i nazwisko, preferowany warsztat oraz rodzaj instrumentu (w przypadku warsztatów muzycznych).

Zakwaterowanie: namiot (10 zl / doba), pokój 2 osobowy (40 zł / osoba / doba), wyżywienie (20 zł obiad, 10 zł śniadanie, kolacja)

Warsztaty muzyczne

Warunkiem uczestnictwa w tych warsztatach jest posiadanie własnego instrumentu (może to być aparat głosowy) i władanie nim w stopniu dostatecznym. Preferowane są instrumenty melodyczne.

W trakcie warsztatów uczestnicy i prowadzący będą zgłębiali tajniki ballad pochodzących z terenu Suwalszczyzny i terenów ościennych oraz muzykę taneczną regionu. Materiałem wyjściowym będą nagrania archiwalne oraz melodie i pieśni zagrane – zaśpiewane na żywo przez artystów prowadzących warsztaty.

Warsztaty będą prowadzone pod kątem poznania melodii, wspólnego muzykowani, a nie konkretnego instrumentu. Nie mniej naturalne będzie również przekazywanie techniki wykonawczej. Warsztaty kończą się sesją nagraniową w sobotę i niedzielę (14-15 lipca). Z zarejestrowanego materiału zostanie wydana płyta CD pod roboczym tytułem: „Krusznia & Przyjaciele”.

Uwaga: Liczba miejsc ograniczona!

W ramach warsztatów muzycznych wydzielone są dwie grupy:

  • grupa instrumentalna  – koordynator: Piotr Fiedorowicz

Prowadzący:  Franciszek Racis, Mieczysław Pachutko, Stanisław Olszewski, Zdzisław Marczuk, Zdzisław Radzikowski, Maciej Filipczuk, Paweł Grupkajtys, Astrid Selling-Sjöberg, Kristin Borgehed

Instrumentarium: skrzypce, altówka, flet poprzeczny, mandolina, cymbały, harmonia, basy, kontrabas, bębny obręczowe, baraban

Uwaga:  Przyjmujemy zapisy wyłącznie na instrumenty melodyczne.

Liczba miejsc: 12 osób

  • grupa śpiewu – koordynator Marcin Lićwinko

Prowadzący:  Zenobia Izbicka, Weronika Zubowicz, Stanisława Czuper, Stanisław Skindzier, Monika Chomicz, Katarzyna Brzozowska, Marcin Lićwinko

Liczba miejsc: 16 osób

Warsztaty filmowe – koordynator Jerzy Czyżyński

Prowadzący: Kuba Pietrzak, Grzegorz Kucharski, Karol Wójcik, Jerzy Czyżyński

Zadaniem grupy będzie dokumentacji filmowa muzykantów i śpiewaków w specjalnie stworzonym do tego celu studio. Dodatkowo grupa zajmie się stworzeniem dokumentacji wydarzeń festiwalowych.

http://vimeo.com/user3051169/videos

http://www.youtube.com/user/olaflensson

http://www.youtube.com/user/krusznia

Liczba miejsc: 4 osoby.

Warsztaty badań terenowych – koordynacja i prowadzenie Paweł Luto

Grupa badań terenowych przemierza okolicę w poszukiwaniu znaków dawnego czasu, muzyki, ale nie tylko. Spróbujemy dowiedzieć się czegoś o historii miejsca, ludziach, o ich związkach z przyrodą. Efektem będą nagrania i zdjęcia, zaprezentowane podczas ostatniego dnia festiwalu.

Liczba miejsc: 6 osób.

Warsztaty filcowania – koordynacja i prowadzenie: Agnieszka Jackowiak

Na warsztatach będzie można nauczyć się m.in. wytwarzania tradycyjnych wełnianych czapek używanych kiedyś w łaźniach, baniach, obecnie w saunach, oraz tworzenia ozdób z wełny.

http://agnieszkajackowiak.pl/

Liczba miejsc: 8 osób

Warsztaty fotograficzne – koordynacja i prowadzenie Grzegorz Jarmocewicz

„Od baśni do rzeczywistości” ( od podania po rzeczywistość, od wczoraj do dziś, między mitem a realnością, słowo i obraz fotograficzny, między symbolem a ziemią ).

Warsztaty głównie dla początkujących.  Sprzęt fotograficzny dowolny.

http://www.grzegorzjarmocewicz.pl/

Liczba miejsc: 10 osób


Kategorie: 2012